Jak je snadné jít za svým snem.

Není nic snazšího, než si jít za svými sny. Kdo čte i mezi řádky, všimne si.

Váš sen není nikdy tak velký, aby jste si jej nemohli splnit. To, co vás napadne už existuje. Jen je skvělé užít si tu hru, cestu k cíli. O to jde. Zažijete dobrodružství. Je jedna věc. To, odkud se na svůj sen po cestě díváte.

Dlouhé roky jsem strávila zkoumáním, jak dát do obrazu to, co člověka podpoří. Jeho sny a zároveň i cestu k nim. Vytvořit obrazy, které mají smysl. Byl to jeden z mých dřívějších snů. Dát do obrazů to, co si přeje člověk, pro kterého maluji.

Podařilo se. Funguje to. Obraz je vždy specifický svými tvary a barvami. Hodně jsem se naučila v době, kdy jsem se svými dětmi byla v peruánské džungli se šamany./Jeden z mých splněných snů/ Všimla jsem si, že šamani jsou jako děti. Celý den se smáli, hráli si, něco tvořili. Provázelo je velké umění a schopnost chápat, vědět kým jsou. Žít svými bohatými schopnostmi a léčit.

Cestami po Peru jsem si všimla velkých barevných obrazů na ulicích. Byly všude. Tohle jsem vždy chtěla, napadlo mne. Malovat obrovský obraz na zeď. 

Po návratu jsem se pustila do svého snu. Namalovat Milionový obraz na zeď.

Vůbec jsem netušila, jak to udělám. Kam obraz namaluju. Byl to experiment. Namaluji obraz doma? Rychle se mi zaplnila hlavinka spoustou myšlenek o tom, proč to není možné vytvořit.

Najednou to bylo složité. Nechala jsem to být. Tudy cesta nevede. Počkám.

Začala jsem o svém projektu všude mluvit. Po týdnu mi volá jedna dobrá obchodní přítelkyně a říká: ,, Kdyby jsi se slyšela, už jsem ti volala 3x a ty o ničem jiném nemluvíš, než o svém projektu. Dostala jsem nápad. proto ti volám. Namaluj ten obraz u mne v kanceláři.’’

Vykřikla jsem nadšením. Druhý  den jsem byla v její kanceláři a zkoumala prostor. Kancelář byla hezká. Vymalovaná jemně zelenou barvou. Rozhodnuto. Tady bude obraz.

Pustila jsem se do sbírání informací, nakoupila hmotu na reliéf a barvy. Zeď bylo potřeba nejdříve ošetřit. Volala jsem malířům, známým, každý říkal něco jiného. Měla jsem plnou hlavu. Uf, chvíli jsem počkala a dělala jiné věci. Nic. Žádný nápad? OK.

Pustím se do toho a něco mne napadne. Bylo mi jasné, že je potřeba sundat staré nátěry. Nevím jak, zkusím. 

Nic jsem nepotřebovala. Věděla jsem, že je fajn do všeho jít s čistou hlavou. Sedla jsem k zápisníku, napsala jsem vždy co chci a kde se nacházím ve svém projektu a počkala na nápad.

Někdy mne napadlo si zatančit, pustit film, někomu zavolat nebo si uvařit. Vše mne inspirovalo k mému projektu Milionového obrazu.

Koupila jsem nářadí. Přijedu do kanceláře, kde měl být obraz a na neuvěříte. Na chodbě malíři opravovali vstup do budovy. Hned jsem je zavedla do místnosti. Ukázali mi co s tím dál. Co potřebuji a jak to udělat. Skvělé. Kde se tam vzali?

Začala jsem sundávat staré nátěry. Uf, byla to dřina. Po hodině byl hotový jen kousek. Měla jsem dost. V tom se otevřely dveře kanceláře. Přišel manžel mé známé. Vzal mi nářadí a řekl, že to rád dokončí. Wooow. Kde se tam vzal?  Za chvilku bylo hotovo.

A dál?. Co je další krok?  Vytvořit reliéf a malovat. Vzala jsem dva velké štětce, namočila do barev, různě je míchala a mávala rukama. Zábava.

Po pár dnech, kdy obraz nebyl ještě hotový ke mně domů přijela majitelka kanceláře. Byla nadšená, jak sedí v kanceláři a obraz ji uklidňuje. Zároveň motivuje. Uviděla pro sebe v obraze cizí kraje, věci, které má ráda, viděla tam hlavu psa. 

Po dokončení obrazu pro mne uspořádala nádhernou vernisáž. Přišlo se podívat i pár mých učitelů. Vyprávěla jsem jim příběh o tomto snu. Jak jsem nemusela nic udělat, aby se něco stalo. Pomoc byla vždy za dveřmi.

Jsem vděčná, že si jdu za svými sny. Nadšení ve mně roste po celou dobu. Jsem motivovaná, vše mne inspiruje, kudy dál.

Dnes vím, že jediný, kdo mne zastaví je ten, koho ráno vidím ve zrcadle😊

Občas mne nebaví tvořit samotnou. Přibrala jsem skupinku lidí.

Před pár dny jsme se pustili do svých snů. Už se to děje. Ráda přidám další článek za pár měsíců, co jsme vše zažili.

Tak mne napadá, jak je to u vás, když se pustíte za sny, na které ,,nedosáhnete’’jen tak? 

Romana Rosa

Napište mi na email: romanarosawy@gmail.com

© Copyright 2021 Vytvořil Jovan Rosandič.