Předsevzetí ? - Romana Rosa

Předsevzetí ?

Enter your text here...

Dnes jsem zahlédla myšlenku. Od pár lidí jsem zaslechla o předsevzetí do nového roku.
Zpočátku mne napadlo, proč si to člověk dělá? Nejdříve si dá předsevzetí, chvíli to vypadá, aspoň u někoho, že to dodrží. Pak se děje pár věcí jinak a ten sám člověk na začátku roku nadšený, je pár týdnů zklamaný a frustrovaný svým vlasním posuzováním, že to nejde nebo nedokáže.

Ale pak mi přišlo, proč ne? Vezmu to jako hru a uvidím, co z toho bude.
Co třeba – UŽÍT SI VŠECHNO, CO SE DĚJE!  Že vám to nepřipadá dost zábavné? Dobrá.
To, že něco chci neznamená, že bych měla být frustrovaná nebo zklamaná, že to tady ještě není. Je to něco, co mi napovídá uvnitř mne, že tohle je možné. Ukazuje mi to cestu, kterou si mohu užít. Nic na tom není.

Jenže. Občas se stane, že nevíme jak dál a začne se nám honit hlavou. To není to pravé nebo dost dobré nebo to nedokážu. Přijdou výmluvy. Časem hora výmluv roste a s ní kolotoč myšlenek, že něco zase nevyšlo…..
Žijeme přece ve světě, kde si můžeme zkusit, co nás napadne. Je to opravdu COOL.
Vyhledávat zážitky je skvělé, ale není to něco, kde jsem objevila TO nejvíc.

NEJVÍC, co jsem kdy prožila nebo objevila je – TEĎ a TADY a to je to, co jsem si všimla. Úplná radost, že žiju, zamilovaná do života, do všeho. Je to to, co chci, prožívat naplno, ať se děje cokoli.
Ta chvíle, kdy jsem pochopila, že to, o čem jsem dlouho četla, po čem jsem toužila – skutečné štěstí, je celou dobu tady
a nemusím se snažit ji najít. Jsem při tom, co se děje, ano tohle teď. Ta chvíle je víc než cokoli jiného. Jsem všude a nikde. Rozpoznávám  to v druhém člověku jsem tím.

Vzpomínám, že jsem se to kdysi snažila nastudovat z knih. Měla jsem o tom představu, že to je ono a teď jsem tady. Není. Nevšimla jsem si, co se skutečně děje. Neužívala jsem si to, co se děje. Moje hlava byla plná toho, jak má vypadat to být teď a vůbec, jak má vypadat můj život. Nechtěla jsem to, co se dělo, nelíbilo se mi to. Moje představa žít jinak byla na prvním místě. Ale nezvedla jsem zadek, abych udělala, to, co chci. Takhle jsme navyklí žít život.

UŽÍT SI VŠECHNO, CO SE TEĎ DĚJE? Jsem zkrátka u toho TEĎ. Objevuji hru úplně ve všem.
To – být teď nejde mít pod kontrolou, ani to nešlo dosáhnot technikou. Jde to pochopit.
Je to, co je a dívám se, kde zrovna jsem a užívám si to. To je celé. Není větší krásy, než tahle hra teď.
V tom je velká zábava, rozpoznat co nejsem, když nelze popsat, kdo jsem.
K čemu je to dobré pochopit to celé, že jediné co je, je teď? A užít si co se děje teď?

V tom teď je život, svěžest, spokojenost. Vše začne dávat smysl. Jsme přirození, aktivní, bystří, víme, co dál dělat. Je skvělé znát svůj další krok. A přitom nikdo z nás neví, co bude za chvíli. Teď jsme spokojení, důvěřujeme životu. Je v tom naše svoboda uvidět to. Není důvod brát to všechno tak vážně. My už jsme šťastní a svobodní  !

Vyzkoušejte si takovou věc. Dovolte si připustit na chvíli možnost, že je vše úplně jinak, než si myslíme. Že vůbec nevíme, co a jak má vypadat. Jen na chvíli. Co jste objevili?

Předsevzetí nebo ne, uvnitř víme, že si hrajeme. Objevte to!  Zahrajeme si?  Buďme u všeho, co se děje teď. Pojďme do všeho, co chceme, co nás baví. Hrajme si, udělejme pro sebe něco. Zastavme se uvnitř sebe a buďme u toho, co zrovna děláme. Rozhlédněme se. Co to tady vlastně pro mne je? OK objevím tohle…jdu si s tím pohrát a pak dál a dál. Nevíme co bude dál, co se bude dít za chvilku. Objevujme.

Napište mi, jak to máte vy? Zajímá mne, co jste objevili?

Napište mi na e-mail: romanarosawy@gmail.com

Romana Rosa

vaše Art koučka a malířka zářiče štěstí
telefon: 775211355

Romana Rosa

Maluji obrazy, které mění váš svět ! Povídám si s vámi a měníte svůj svět sami !